2024. június 30., vasárnap

Braywick Park - Synthetic Pitch

A Maidenheadben található Braywick Park az egyik legnagyobb sporttelep a városban. Az rögbistadion mellett több füves nagypálya, egy atlétikai pálya és két kisebb, valamint egy nagyobb műfüves sportpálya is a csapatok, játékosok, sportolók rendelkezésére áll. A mostani bejegyzés a műfüvesről szól, ami elsősorban a gyephokinak és focinak van kialakítva, de persze más sportok is művelhetők rajta. Az elmúlt években kétszer is jártam arrafelé, de nem mostanában. Az utolsó vizitemre is bő hat évvel ezelőtt került sor. Azóta elég sok víz lefolyt már a közeli Temzén, így még az is előfordulhat, hogy a sporttelep már teljesen más felállásban várja az oda látogatókat. 

MAIDENHEAD

Braywick Park 

2015 / 2018



hancsi78

2024. június 29., szombat

Angol Focipályák 3x

Most két olyan grund következik, ahol egyaránt 3-3 labdarúgópálya adja az alapját a sporttelepnek. 
A Grosvenor Playing Field London Hillingdon kerületében található és a Hayes Rugby FC stadionja mellett voltak kialakítva. 2014-ben jártam itt és ekkor még fixre voltak véve a kapuk, ami manapság már igen ritka ezeknél a sokadrangú pályáknál is. A meglévő kapuknak nem csak én örültem, hisz egy csapatnyi sirály is előszeretettel pózolt a keresztléceken. A pályákat a Brook House Men's FC használta korábban és talán még manapság is.
A Maidenheadben található Oak Grove Parkban szintén három labdarúgópálya található. Itt is elég régen jártam, még 2015-ben. Akkor nem használta egyetlen hivatalosan bejegyzett labdarúgó egyesület sem a pályákat, viszont utánpótlás tornáknak sokszor helyet adott. Az alkalmi használat meglátszott a területen, hisz inkább volt parkként használva mint labdarúgásra. 

London (Hillingdon) - Grosvenor Playing Fields (2014):




Maidenhead - Oak Grove Park (2015): 



hancsi78

Londoni Focipályák

Londonban járva-kelve bizony sok focipályába botlik az ember. Most 5 olyan grund kerül fel a blogra amelyekről már beszéltem korábban és kerültek is fel képek az ott található játékterekről -krikett, rögbi, gyephoki és a többi-, de a labdarúgópályák még várattak magukra. Egészen eddig a pontig. 
Az Old Dagenham Parkban már nagyon régen jártam. A nevezetes dátum 2007. Az első parkok egyike volt, ahová eltévedtem és készítettem képeket. Viszont ekkor még nem nagyon figyeltem oda, hogy lehetőleg minden egyes pálya meg legyen külön örökítve, így az itteni focipályáról nincs egy épkézláb felvételem, de szerencsére a park bejáratánál található kaput nem hagytam ki, így most az szolgál mementóként, hogy egyszer bizony én már jártam itt. 
A Roe Green Parkban már más volta a helyzet, igaz ide bő tíz évvel a dagenhami vizitem után érkeztem. Sokkal felkészültebb voltam, de sajnos az Alpha & Omega Football Club otthonául szolgáló grund épp nyári álmát aludta és ilyenkor bizony se kapuk, se felfestés nincs a területen. Kicsit csalódott voltam a látottaktól, de sajnos ez benne van, ha az embert a legalacsonyabb szinten is érdekli a sportpályák fényképezése.
Az innen nem messze lévő Welsh Harp Open Space területén lévő focipályára is ellátogattam még ebben az évben, de ahogy a Roe Green Parkban, úgy itt is rossz időpontot választottam a fotózásra. A helyzet ugyanaz volt. Nyári pihenő, így se felfestés, se kapuk, csak a képzelet, hogy ide szokták kijelölni a játékteret. 
A Kensington & Chelsea-ben található Burton Court 2013-ban (amikor ott jártam) csak elvétve adott helyet a labdarúgóknak. A területen a kriketterek (Chelsea CC) voltak az egyeduralkodók, de ez nem jelenti azt, hogy a pályán ne fociztak volna olykor.
A Brentham Club Ground komplexumában a tenisz az elsődleges sport, majd a krikett és csak ezután jönnek a labdarúgók, ám egy külön pályával azért ők is rendelkeznek. Ez utóbbi még nem került fel a bloggra, amely hiányt most pótoltam.

London (Barking & Dagenham) - Dagenham Park (2007):

London (Brent) - Roe Green Park (2018):

London (Brent) - Welsh Harp Open Space (2018):

London (Kennsington & Chelsea) - Burton Court (2013):

London (Ealing) - The Brentham Club (2018):

hancsi78

2024. június 28., péntek

London Gaelic

Londonban és környékén rengetegféle sportpálya található. Sokszor ezek már kombinált, többfunkciós grundok, ahol a játéktér úgy van kialakítva, hogy a foci, gyephoki, rögbi és a többi nagypályás sport is játszható legyen rajta. Szerencsére azért még akadnak olyan sporttelepek, ahol nincs meg ez a multifunkcionális kialakítás és a gyep csak foci, csak rögbi, vagy ahogy a mostani bejegyzésben is látni fogjuk, csak keltafoci játékokra van kialakítva. 
Az első ilyen kapuval megáldott pálya a London Colney-ban található Shenley Lane Playing Field, ahol a St. Albans Colmcilles GFC csapata játssza a hazai meccseit. A település a fővárostól északra található és mint a pálya használójának nevéből kitalálható inkább St. Albans városához esik közelebb. A pálya sok extrával nem rendelkezik, de a helyi írek klubja is itt található, ami azért emeli a hely színvonalát. A pályát szűk tíz évvel ezelőtt, 2014-ben sikerült megörökítenem.
A Champions Way már Londonban, azon belül is Barnetben található, de sajnos a "gaelic pitch" már nem állt a sportolok rendelkezésére, mert azt 2017-ben lebontották. Annyi szerencsém volt, hogy én előtte is jártam már itt, így a St. Kiernans GFC egykori otthonát 2012-ben megörökíthettem, de az a felvétel már korábban felkerült. Most a 2018-as látogatásom képanyagán van a hangsúly, ahol már nincs meg a pálya, de helyette szépen kivehető az ekkorra már majdnem befejezett Barnet Copthall Leisure Centre épülete.
A Silver Jubilee Parkban -amely London Brent kerületében található- már jártam 2007-ben, de akkor még nem fotózhattam le ezt a pályát, lévén ezt azóta építették. A Naesden Gales GFC pályája mondhatni teljesen új volt számomra is.
A Wembley-ben található Vale Farm egy hatalmas komplexum. Ráadásul nem is egy, hanem több sporttelep van szinte egybeépülve, így ember legyen a talpán, aki kibogozza, hogy melyik pálya kihez is tartozik egyáltalán. A most közölt "gaelic" játéktér a Vale Farm Sports Groundon (van azért Vale Farm Centre és Sudbury Avenue Sports Ground is, a különálló, de ezen a néven futó stadionról már nem is beszélve) található és igen szépen festett, amikor 2017-ben arra jártam. A pálya használója a Sudbury Court SC, akik a kelta focicsapat mellett krikett és labdarúgó egyesülettel is rendelkeznek, de nekik külön-külön pályájuk volt, szintén itt a Groundon. 
A mai utolsó szereplő szintén Londonban található, Ealing kerületében. A Perivale Park Sports Groundon már kétszer is jártam, de ebből még semmit sem adtam vissza a blog követőinek, így most ezt a hiányt pótolva a 2013-as és a 2018-as felvételek is felkerülnek egyszerre. 

London Colney - Shenley Lane Playing Fields (2014):

London (Barnet) - Champions Way (Lebontva - 2018):

London (Brent) - Silver Jubilee Park (2018):

London (Brent) - Vale Farm Sports Ground (2017):

London (Ealing) - Preivale Park Sports Ground (2013 / 2018)


hancsi78

Sálak - Magyarország

Sajnos idő híján nagyon kevés anyagot tudok feltölteni a blogra, így a sálak is bő 5 éves lemaradással töltődnek lassan fölfelé, de csak lassan, nagyon lassan. Előreláthatólag esélyem sincs mindezt felgyorsítani, így a közeljövőben továbbra is csak úszok az árral, de azért néha-néha kidugom a vízből a fejem, hogy egy-egy poszttal kedveskedjek az erre tévedő érdeklődőknek. Most a magyar sálpalettán szerzett néhány ereklye következik, amelyekben talán annyi a közös, hogy mindegyik alacsonyabb osztályú csapatot képvisel. Na, jó, a Balmazújváros megjárta az NBI-et is, de ettől még nem lettek nagycsapat, főleg, amilyen csúnyán kis is múlt arrafelé a nemzeti bajnoki szereplés a nagy fellángolást követően.









hancsi78